- -

Organizē

-
Stādu audzētāju biedrība

sadarbībā ar:

-
Siguldas novada pašvaldību

Atbalsta:

-

-

-

-

-

-

-

Informatīvi atbalsta:

-

-

-

-

Godam aizvadīta Latvijas Stādu parāde

Aizvadīts dārzkopju un dārza mīļu gaidītākais pasākums – Latvijas Stādu parāde 2015, kas jau pirmajā pasākuma dienā sasniedza rekordlielu apmeklētāju un dalībnieku skaitu. Pēc provizoriskiem aprēķiniem pirmo dienu apmeklējuši tikpat liels skaits apmeklētāju kā pagājušā gada abās pasākuma dienās. Kopējais apmeklētāju skaits pēc provizoriskiem aprēķiniem bijis ap 50 000. Siguldas Svētku laukums uzņēmis aptuveni 160 stādu audzētājus no visas Latvijas, ap 50 dārza tehnikas un preču tirgotājus, kā arī ap 200 amatniekus.

 

Svinīgajā pasākuma atklāšanā piedalījās Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, Stādu audzētāju biedrības (SAB) valdes priekšsēdētājs Andrejs Vītoliņš, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs, A/s Latvijas Valsts meži direktora vietniece Laima Zvejniece, kā arī Siguldas Domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Zilvers.

 

Tika aizvadīta arī tradicionālā reto stādu izsole, kur Latvijas stādu audzētavas ziedoja retus un interesantus stādus, iegūtos līdzekļus ziedojot labo un radošo darbu apvienībai LURDA. Izsoli kā ierasts vadīja VZI APP “Nacionālāis Botāniskais dārzs” direktors Andrejs Svilāns.

 

Pasākuma otrajā dienā norisinājās FISKARS konkurss, kur diviem pasākuma apmeklētājiem izdevās iegūt savā īpašumā vērtīgās Fiskars Power Gear dzīvžoga šķēres ar spēka pārnesuma mehānismu.

Ierasti Latvijas Stādu parādes otrajā dienā notika arī audzētāju un notikušo konkursu apbalvošana. No 1. februāra līdz 1. Maijam ikvienam bija iespēja nobalsot ar savu favorītu konkursā “Populārākais stādaudzētājs Latvijā”. Galveno balvu no TALLINK – jūras ceļojumu maršrutā Rīga–Stokholma–Rīga ar aizraujošu atpūtas un izklaides programmu uz kuģa M/S Isabelle, pelnīti ieguva SIA “Kokaudzētava Baltezers”, kas ar stādu audzēšanu nodarbojas jau ceturtajā paaudzē.

Balvu par labāko ekspozīciju – arīdzan speciālbalvu no TALLINK – jūras ceļojumu maršrutā Rīga–Stokholma–Rīga ar aizraujošu atpūtas un izklaides programmu uz kuģa M/S Isabelle, ieguva z/s “Baižas” un z/s “Bērziņi” kopīgi veidotā ekspozīcija.

Tāpat tika apbalvoti audzētāji nominācijās par labāko tirdzniecības vietu B zonā, kur Fiskars balvu un 50% atlaidi dalībai nākamajā Latvijas Stādu parade ieguva SIA “Stādaudzētava Blīdene”. Fiskars balvu par plašāko sortimentu ieguva SIA “Zaļenieku kokaudzētava”, savukārt balvu par oriģinālāko sortimentu – Maija Eglīte.

Latvijas Stādu parādi organizē SAB sadarbībā ar Siguldas novada Domi. Pasākuma mērķis ir popularizēt Latvijā audzētus stādus un to ražotājus, jo dalībniekiem ir viens pamatnoteikums – Stādu parādēs apmeklētājiem piedāvāt tikai Latvijā audzētus stādus. Atšķirībā no citiem stādu gadatirgiem, Stādu parādēs piedalās tikai stādu audzētāji no Latvijas, jo SAB mērķis ir izcelt un popularizēt Latvijas stādu audzēšanas nozari.

Organizē: Stādu audzētāju biedrība sadarbībā ar Siguldas novada Domi.
Pasākuma ģenerālsponsors: SIA Laflora

Atbalsta: a/s Latvijas valsts meži, Tallink, Fiskars, Ghetto Games, žurnāls Dārza pasaule, dārzkopības portāls www.horti.lv, tvnet.lv.

Kontakti:
Silvija Apšiniece
Stādu audzētāju biedrības biroja vadītāja
Tālr.: 26680957, 26130845
www.stadi.lv, www.staduparade.lv
e-pasts: stadi@stadi.lv Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
Adrese: Miera iela 1, Salaspils, LV-2169

Stāvietas Latvijas stādu parādes laikā

SIGULDA_22.04.2015_Stādu parāde2