- -

Organizē

-
Stādu audzētāju biedrība

sadarbībā ar:

-
Siguldas Novada domi

Atbalsta:

-

-

-

-

-

-

Informatīvi atbalsta:

-

-

-

-

-

Cienījamie 11. Latvijas Stādu parādes dalībnieki!

2. un 3. maijā – jau ceturto gadu Siguldas Svētku laukumā, tika aizvadīta ikgadējā Latvijas Stādu parāde. Paldies visiem, kuri piedalījās, jo bez jums pasākums nebūtu iespējams.

Par Stādu parādi cilvēki runāja un zināja jau mēnešus pirms pasākuma. Organizatoru pārsteigums bija tas, ka iepriekš reklamējot pasākumu, lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju par pasākumu bija informēti.

Šogad kopīgiem spēkiem esam paveikuši milzīgu darbu, īpaši strādājot pie igauņu un somu apmeklējuma. Tāpat arī krievvalodīgo pieplūdums šogad bija jūtami lielāks nekā iepriekšējos gados.

Grūti nācās noteikt apmeklētāju skaitu, bet tie noteikti varētu būt ap 40 000 cilvēku. Savukārt dalībnieku skaits šogad pārsniedza četrus simtus (ieskaitot amatniekus un dārza preču tirgotājus).

Prieks, ka Latvijas Republikas Zemkopības ministrs pagodināja pasākumu un piedalījās tā atklāšanā. Redzēju, ka patukšoja arī jūsu stendus.

Paldies mūsu tradicionālās izsoles vadītājam Andrejam Svilānam par mūsu pasākumu krāsainību. Šī gada iegūtie līdzekļi tika ziedoti Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmei “Ulubele”. Paldies viņam arī par darbu pasākuma Ētikas komisijā, kopīgi ar Arti Vītiņu.

2. maijā norisinājās Latvijas Stādu parādes ietvaros rīkotā konkursa “Tava vide” fināls, kurā sešas Latvijas profesionālās mācību iestādes sacentās par naudas balvu skolas labiekārtošanas projektam. Žūrijas komisija pēc balsojuma un skolu prezentācijām nolēma, ka galveno balvu ieguvusi Skrundas Profesionālā vidusskola. Otras – veicināšanas balvas ieguvējus varēja noteikt visi Stādu parādes apmeklētāji un dalībnieki, divu dienu garumā balsojot par savu favorītu. Veicināšanas balvu – ceļojumu ar Tallink uz Stokholmu ieguva Alsviķu arodskola.

Šogad apmeklētājiem bez maksas bija iespēja izmantot „Tačku nomu“ – vārdu „ķerra“ neizmantojām apzināti. Tas bija liels ieguvums un palīdzība no Siguldas regbija un basketbola skolu audzēkņiem.

Stādu audzētāju biedrības stendā varēja iegādāties Dr.biol. Aldoņa Vēriņa izdoto grāmatu “Latvietis un viņa peonijas”, kā arī SIA “Labie koki” izdoto “Apstādījumu veidotāju ceļvedis Latvijas stādaudzētavu sortimentā” 2014. gada izdevumu.

Diemžēl šogad saskārāmies arī ar nepatīkamām lietām. 2. maija vakarā Svētku laukumā no diviem stendiem tika aiznesti augi vairāku simtu eiro vērtībā. Diemžēl zagļus noķert neizdevās, bet tā noteikti ir mācība turpmāk. Žēl, ka šādā veidā, bet acīmredzot ar to jāsaskaras, kad pasākums notiek brīvā dabā un ir pieejams visiem bez maksas.

Jau tradicionāli tika apbalvoti arī paši audzētāji par veiksmīgākajiem stendiem.

Nominācijās par oriģinālāko sortimentu diplomu un balvas no atbalstītājiem Fiskars un Vaderstad ieguva stādaudzētava Puķu lauki, savukārt diplomu un balvas par plašāko sortimentu ieguva kokaudzētava Baltezers.

Vērtējumos par izcilākajām ekspozīcijām B un E zonā ieguva attiecīgi stādaudzētava Bīlasti un stādaudzētava Blīdene. Bīlasti iegūst 50% atlaidi vienam tirdzniecības modulim 12. Latvijas Stādu parādē un atbalstītāju balvas, savukārt Blīdene līdztekus balvām, vienu tirdzniecības moduli 12. Latvijas Stādu parādē bez maksas.

Pasākums ir aizvadīts godam un man ir liels prieks būt tā daļai. Ļoti daudziem ir jāsaka pateicības vārdi – meitenēm Silvijai Apšiniecei, Agnesei Kristapsonei, Dacei Rosicka, Alisei Jonas, Ilgai Baižai, puišiem no JLD, kuri paveica milzīgu darbu gan pie sagatavošanās, gan nokārtošanās, kā arī trīs naktis un četras dienas sargāja, rūpējās par stāvvietām, un pats galvenais – turējās līdz beigām ar smaidu uz sejas.

Paldies visiem audzētājiem, bet dažiem jānosūta īpašs sveiciens – Blīdenei un Rinaldam Rullim, Baltezeram un Varim Kazākam, LVM Kalsnavas audzētavai, Bērziņiem (visiem!!), Dimzām un Andrejam Vītoliņam, Bulduriem un Viesturam Puriņam, Sprogām un Ivaram Tīcam, Liepām (visiem!!).

Paldies visiem, kuri izkrāšņoja šo pasākumu. Jums – audzētāji – izdevās pat izveidot sastrēgumu, pie iebraukšanas Siguldā. Malači!

Ar katru gadu pasākuma organizatoriem rodas papildus idejas un domas par tā norisi, tāpēc visi laipni aicināti izteikt savu vērtējumu, kritiku un ieteikumus.

Uz tikšanos nākamgad!

Ar cieņu,
Sabīna Alta

Latvijas Stādu parādes direktore
E-pasts: sabina@staduparade.lv
Tālr.: +371 2 9182962

Noslēdzies 11. Latvijas Stādu parādes konkurss “Tava vide”

Konkurss “Tava vide” tika organizēts 11. Latvijas Stādu Parādes ietvaros. Tajā aicināja piedalīties visas Latvijas profesionālās izglītības iestādes, izveidojot dizaina objektu atbilstoši savai izglītības iestādei, kā arī radot skolas labiekārtošanas projektu.

Konkursa finālā 2. maijā Siguldas Svētku laukumā savus konkursa maketus un prezentācijas aizstāvēja sekojošas skolas: Priekuļu tehnikums, Kuldīgas arodvidusskola, Alsviķu arodvidusskola, Mālpils Profesionālās vidusskola, Jaungulbenes Profesionālās vidusskola.

Konkursanti aizvadīja trīs posmus – piesakot savu ideju, noklausoties lekciju kursus par atbilstošo tematiku Grīziņkalna projektā “Koka Rīga”, kam sekoja detālplānojuma un tāmes izstrāde, savukārt finālā bija jāprezentē savas idejas makets.

Konkursa uzvarētāji ir divi – galveno balvu un idejas realizāciju dzīvē īstenos Skrundas Profesionālā vidusskola. Savukārt pasākuma apmeklētāju balsojuma uzvarētājs un komanda, kura dosies uz Stokholmu ar prāmi Tallink ir Alsviķu arodvidusskola.

Visas skolas saņems veicināšanas balvas no pasākuma atbalstītājiem un izstrādātie maketi tiks aizgātāji katrai skolai personīgi.

Paldies visām skolām par lieliskajiem darbiem un uzņēmību.

Latvijas Stādu parādi organizē SAB sadarbībā ar Siguldas novada Domi. Pasākuma mērķis ir popularizēt Latvijā audzētus stādus un to ražotājus, jo dalībniekiem ir viens pamatnoteikums – Stādu parādēs apmeklētājiem piedāvāt tikai Latvijā audzētus stādus.

Organizē: Stādu audzētāju biedrība sadarbībā ar Siguldas novada Domi.
Atbalsta: a/s Latvijas valsts meži, SIA Laflora, Tallink, Ghetto Games, SIA Vaderstad, žurnāls Dārza pasaule, dārzkopības portāls www.horti.lv.

Kontakti:
Sabīna Alta
Latvijas Stādu parādes 2014 direktore
Tālr.: 29182962
www.stadi.lv, www.staduparade.lv
e-pasts: sabina@staduparade.lv
Adrese: Miera iela 1, Salaspils, LV-2169