- - -

Organizē

-
Stādu audzētāju biedrība

sadarbībā ar:

-
Siguldas pilsētu

Atbalsta:

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Informatīvi atbalsta:

-

-

-

-

Cienījamie 11. Latvijas Stādu parādes dalībnieki!

2. un 3. maijā – jau ceturto gadu Siguldas Svētku laukumā, tika aizvadīta ikgadējā Latvijas Stādu parāde. Paldies visiem, kuri piedalījās, jo bez jums pasākums nebūtu iespējams.

Par Stādu parādi cilvēki runāja un zināja jau mēnešus pirms pasākuma. Organizatoru pārsteigums bija tas, ka iepriekš reklamējot pasākumu, lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju par pasākumu bija informēti.

Šogad kopīgiem spēkiem esam paveikuši milzīgu darbu, īpaši strādājot pie igauņu un somu apmeklējuma. Tāpat arī krievvalodīgo pieplūdums šogad bija jūtami lielāks nekā iepriekšējos gados.

Grūti nācās noteikt apmeklētāju skaitu, bet tie noteikti varētu būt ap 40 000 cilvēku. Savukārt dalībnieku skaits šogad pārsniedza četrus simtus (ieskaitot amatniekus un dārza preču tirgotājus).

Prieks, ka Latvijas Republikas Zemkopības ministrs pagodināja pasākumu un piedalījās tā atklāšanā. Redzēju, ka patukšoja arī jūsu stendus.

Paldies mūsu tradicionālās izsoles vadītājam Andrejam Svilānam par mūsu pasākumu krāsainību. Šī gada iegūtie līdzekļi tika ziedoti Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmei “Ulubele”. Paldies viņam arī par darbu pasākuma Ētikas komisijā, kopīgi ar Arti Vītiņu.

2. maijā norisinājās Latvijas Stādu parādes ietvaros rīkotā konkursa “Tava vide” fināls, kurā sešas Latvijas profesionālās mācību iestādes sacentās par naudas balvu skolas labiekārtošanas projektam. Žūrijas komisija pēc balsojuma un skolu prezentācijām nolēma, ka galveno balvu ieguvusi Skrundas Profesionālā vidusskola. Otras – veicināšanas balvas ieguvējus varēja noteikt visi Stādu parādes apmeklētāji un dalībnieki, divu dienu garumā balsojot par savu favorītu. Veicināšanas balvu – ceļojumu ar Tallink uz Stokholmu ieguva Alsviķu arodskola.

Šogad apmeklētājiem bez maksas bija iespēja izmantot „Tačku nomu“ – vārdu „ķerra“ neizmantojām apzināti. Tas bija liels ieguvums un palīdzība no Siguldas regbija un basketbola skolu audzēkņiem.

Stādu audzētāju biedrības stendā varēja iegādāties Dr.biol. Aldoņa Vēriņa izdoto grāmatu “Latvietis un viņa peonijas”, kā arī SIA “Labie koki” izdoto “Apstādījumu veidotāju ceļvedis Latvijas stādaudzētavu sortimentā” 2014. gada izdevumu.

Diemžēl šogad saskārāmies arī ar nepatīkamām lietām. 2. maija vakarā Svētku laukumā no diviem stendiem tika aiznesti augi vairāku simtu eiro vērtībā. Diemžēl zagļus noķert neizdevās, bet tā noteikti ir mācība turpmāk. Žēl, ka šādā veidā, bet acīmredzot ar to jāsaskaras, kad pasākums notiek brīvā dabā un ir pieejams visiem bez maksas.

Jau tradicionāli tika apbalvoti arī paši audzētāji par veiksmīgākajiem stendiem.

Nominācijās par oriģinālāko sortimentu diplomu un balvas no atbalstītājiem Fiskars un Vaderstad ieguva stādaudzētava Puķu lauki, savukārt diplomu un balvas par plašāko sortimentu ieguva kokaudzētava Baltezers.

Vērtējumos par izcilākajām ekspozīcijām B un E zonā ieguva attiecīgi stādaudzētava Bīlasti un stādaudzētava Blīdene. Bīlasti iegūst 50% atlaidi vienam tirdzniecības modulim 12. Latvijas Stādu parādē un atbalstītāju balvas, savukārt Blīdene līdztekus balvām, vienu tirdzniecības moduli 12. Latvijas Stādu parādē bez maksas.

Pasākums ir aizvadīts godam un man ir liels prieks būt tā daļai. Ļoti daudziem ir jāsaka pateicības vārdi – meitenēm Silvijai Apšiniecei, Agnesei Kristapsonei, Dacei Rosicka, Alisei Jonas, Ilgai Baižai, puišiem no JLD, kuri paveica milzīgu darbu gan pie sagatavošanās, gan nokārtošanās, kā arī trīs naktis un četras dienas sargāja, rūpējās par stāvvietām, un pats galvenais – turējās līdz beigām ar smaidu uz sejas.

Paldies visiem audzētājiem, bet dažiem jānosūta īpašs sveiciens – Blīdenei un Rinaldam Rullim, Baltezeram un Varim Kazākam, LVM Kalsnavas audzētavai, Bērziņiem (visiem!!), Dimzām un Andrejam Vītoliņam, Bulduriem un Viesturam Puriņam, Sprogām un Ivaram Tīcam, Liepām (visiem!!).

Paldies visiem, kuri izkrāšņoja šo pasākumu. Jums – audzētāji – izdevās pat izveidot sastrēgumu, pie iebraukšanas Siguldā. Malači!

Ar katru gadu pasākuma organizatoriem rodas papildus idejas un domas par tā norisi, tāpēc visi laipni aicināti izteikt savu vērtējumu, kritiku un ieteikumus.

Uz tikšanos nākamgad!

Ar cieņu,
Sabīna Alta

Latvijas Stādu parādes direktore
E-pasts: sabina@staduparade.lv
Tālr.: +371 2 9182962

Noslēdzies 11. Latvijas Stādu parādes konkurss “Tava vide”

Konkurss “Tava vide” tika organizēts 11. Latvijas Stādu Parādes ietvaros. Tajā aicināja piedalīties visas Latvijas profesionālās izglītības iestādes, izveidojot dizaina objektu atbilstoši savai izglītības iestādei, kā arī radot skolas labiekārtošanas projektu.

Konkursa finālā 2. maijā Siguldas Svētku laukumā savus konkursa maketus un prezentācijas aizstāvēja sekojošas skolas: Priekuļu tehnikums, Kuldīgas arodvidusskola, Alsviķu arodvidusskola, Mālpils Profesionālās vidusskola, Jaungulbenes Profesionālās vidusskola.

Konkursanti aizvadīja trīs posmus – piesakot savu ideju, noklausoties lekciju kursus par atbilstošo tematiku Grīziņkalna projektā “Koka Rīga”, kam sekoja detālplānojuma un tāmes izstrāde, savukārt finālā bija jāprezentē savas idejas makets.

Konkursa uzvarētāji ir divi – galveno balvu un idejas realizāciju dzīvē īstenos Skrundas Profesionālā vidusskola. Savukārt pasākuma apmeklētāju balsojuma uzvarētājs un komanda, kura dosies uz Stokholmu ar prāmi Tallink ir Alsviķu arodvidusskola.

Visas skolas saņems veicināšanas balvas no pasākuma atbalstītājiem un izstrādātie maketi tiks aizgātāji katrai skolai personīgi.

Paldies visām skolām par lieliskajiem darbiem un uzņēmību.

Latvijas Stādu parādi organizē SAB sadarbībā ar Siguldas novada Domi. Pasākuma mērķis ir popularizēt Latvijā audzētus stādus un to ražotājus, jo dalībniekiem ir viens pamatnoteikums – Stādu parādēs apmeklētājiem piedāvāt tikai Latvijā audzētus stādus.

Organizē: Stādu audzētāju biedrība sadarbībā ar Siguldas novada Domi.
Atbalsta: a/s Latvijas valsts meži, SIA Laflora, Tallink, Ghetto Games, SIA Vaderstad, žurnāls Dārza pasaule, dārzkopības portāls www.horti.lv.

Kontakti:
Sabīna Alta
Latvijas Stādu parādes 2014 direktore
Tālr.: 29182962
www.stadi.lv, www.staduparade.lv
e-pasts: sabina@staduparade.lv
Adrese: Miera iela 1, Salaspils, LV-2169

Latvijas Stādu parādes konkurss profesionālajām vidusskolām

Konkurss “Tava vide” tiek organizēts Latvijas Stādu Parādes 2014 ietvaros. Tajā aicinātas piedalīties visas Latvijas profesionālās izglītības iestādes, izveidojot dizaina objektu atbilstoši savai izglītības iestādei, kā arī radot skolas labiekārtošanas projektu.

17. februārī beidzās pirmās kārtas iesniegumu pieņemšana un konkursa otrajā kārtā piedalīsies komandas no sekojošām izglītības iestādēm: Priekuļu tehnikuma, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma profesionālās vidusskolas, Alsviķu arodvidusskolas, Mālpils Profesionālās vidusskolas, Jaungulbenes Profesionālās vidusskolas.

Konkursa nākamais posms ir lekciju kurss skolu audzēkņiem, kas notiks Rīgā, Grīziņkalna projektā “Koka Rīga”. Lekcijās audzēkņi uzzinās par projektēšanu (pamatlikumi, sabiedrisko zonu apstādījumi, funkcijas, piemēroti augi, mazās arhitektūras formas, apgaismojums); augi (aktualitātes, augu ekoloģija, ziemcietība); ierīkošana un kopšana (stādīšana, kopšana, dzīvžogi); tāme (teorija, praktiskais piemērs no esoša objekta); ekskursija – objekta apmeklējums.

Tam sekojoši, dalībnieki iesniegs savu labiekārtošanas darbu tāmi, kā arī detālplānojumu, bet līdz konkursa noslēgumam – 2. maijam, kas norisināsies Latvijas Stādu Parādes 2014 laikā, komandas gatavos objekta maketus. To prezentācija sāksies 2. maijā plkst. 12:00 Siguldas Svētku laukuma centrā.

Uzvarētāju komandas konkursā būs divas – vienu, galveno, izvērtēs žūrijas komisija, dāvinot 2000 eiro lielu naudas summu projekta izpildei, savukārt otru balvu dāvinās Tallink, apmeklētāju balsojuma uzvarētājam. Taču šajā konkursā ieguvēji būs visi, jo Stādu Audzētāju biedrības biedri pasniegs savus lolotos un izaudzētos augus visām komandām, tāpat arī konkursa atbalstītāji būs sarūpējuši savas balvas.

Organizē: Stādu audzētāju biedrība sadarbībā ar Siguldas novada Domi.
Atbalsta: a/s Latvijas valsts meži, SIA Laflora, Tallink, Ghetto Games, SIA Vaderstad, žurnāls Dārza pasaule, dārzkopības portāls www.horti.lv.

Kontakti:
Sabīna Alta
Latvijas Stādu parādes 2014 direktore
Tālr.: 29182962
www.stadi.lv, www.staduparade.lv
e-pasts: sabina@staduparade.lv
Adrese: Miera iela 1, Salaspils, LV-2169

Konkursa „Tava vide” nolikums.

Konkursa_nolikums lejupielādei *.doc formātā

2014.gada 28.janvārī

1. VISPĀRĒJIE NOTEIKUMI
1.1. Konkursu „Tava vide” (turpmāk – Konkurss) rīko: Biedrība “Stādu Audzētāju Biedrība”, pasākuma “Latvijas Stādu parāde 2014” ietvaros, adrese Miera iela 1, Salaspils, LV-2169, Reģ. Nr. 40008060510.
1.2. Konkursa mērķis: veicināt profesionālo izglītības iestāžu audzēkņus sakopt iestādes apkārtni, izveidojot tai raksturojošu dizaina objektu.
1.3. Konkursa priekšmets: oriģināldarbs – izglītības iestādes reprezentējošs dizaina objekts, izpildes gaita, kā arī labiekārtošanas darbi 100 m2 platībā (turpmāk tekstā – Piedāvājums).
1.4. Piedāvājumam jābūt oriģinālam, jāatšķiras no citu iestāžu audzēkņu iesniegtajiem objektiem un jāatbilst profesionālās izglītības iestādes apgūstamajām zinātnēm.
1.5. Piedāvājumā iekļaujamie obligātie materiāli – videi atbilstoši augi, labiekārtojamā platība (iekštelpās vai ārtelpās), profesijas raksturojošais elements, iestādes simboli (logo, ģērbonis, karoga krāsas u.c.). Visu konkursā uzaicināto profesionālo izglītības iestāžu sarakstu skatīt Nolikuma 1.pielikumā.
1.6. Konkursā var piedalīties: jebkuras profesionālās izglītības iestādes, kas norādīta Nolikuma 1.pielikumā personu grupa (turpmāk tekstā – Pretendents), kas iesniegusi pieteikumu dalībai konkursā atbilstoši šī konkursa Nolikuma (turpmāk tekstā – Nolikums) noteikumiem.
1.6.1. Personu grupa sastāv no 7 audzēkņiem un 1 pasniedzēja – projekta vadītāja.
1.7. Ar konkursa Nolikumu var iepazīties Stādu Audzētāju Biedrības mājas lapā www.stadi.lv un www.staduparade.lv.
1.8. Papildus informāciju par konkursa norisi iespējams saņemt, zvanot pa tālruni 29182962 (kontaktpersona – Sabīna Alta) vai 22002811 (Agnese Kristapsone) vai e-pastiem sabina@staduparade.lv vai agnese@staduparade.lv.

2. KONKURSA PIEDĀVĀJUMA IESNIEGŠANAS KĀRTĪBA UN TERMIŅI
2. Konkursa norises laiks:
2.1. Konkurss norisinās trīs kārtās.
2.1.2. Konkursa idejas uzmetums-skice, pievienojot aizpildītu “Pieteikuma anketa” (Nolikuma 2.pielikums) ar ziņām par iesniegto Piedāvājumu pieņemšana dalībai konkursa 1. kārtā notiek līdz 2014. gada 17. februārim.
2.1.3. Konkursa 2. kārtas dalībniekus paziņo līdz 2014. gada 3. martam.
2.1.4. 2. kārtas dalībnieki piedalās teorētiskajā lekciju kursā (2014. gada 10.-14. marts) par sekojošām tēmām: projektēšana (pamatlikumi, sabiedrisko zonu apstādījumi, funkcija, piemēroti augi, mazās arhitektūras formas, apgaismojums); augi (aktualitātes, augu ekoloģija, ziemcietība); ierīkošana un kopšana (stādīšana, kopšana, dzīvžogi); tāme (teorija, praktiskais piemērs no esoša objekta); ekskursija – objekta apmeklējums.
2.1.5. Pēc lekciju kursa noklausīšanās, līdz 2014. gada 1. aprīlim, konkursa 2. kārtas dalībnieki iesūta Piedāvājuma tāmi un detālplānojumu.
2.1.6. Konkursa 3. kārta norit līdz 2014. gada 2. maijam, kad dalībnieki gatavo Piedāvājuma maketu (mērogā: A1) un tā prezentāciju.
2.2. Maketu prezentācijas norisināsies Latvijas Stādu parādes laikā, 2014. gada 2. maijā, Siguldas Svētku laukumā no plkst. 12:00.
2.3. Konkursa Piedāvājumu var iesniegt:
2.3.1. nosūtot elektroniski ar norādi: Konkursam “Tava vide” uz e-pastu: sabina@staduparade.lv vai agnese@staduparade.lv.
2.3.2. nosūtot pa pastu ar norādi: Konkursam “Tava vide” uz adresi: Miera iela 1, Salaspils, LV-2169.
2.4. Pretendentu iesniegtie Piedāvājumi tiek reģistrēti iesniegšanas secībā.

3. KONKURSA PIEDĀVĀJUMU VĒRTĒŠANA UN APBALVOŠANA
3.1. Konkursam iesniegtie Piedāvājumi no 2014.gada 2.maija līdz 3.maijam būs pieejami apskatei un vērtēšanai Svētku laukumā, Siguldā.
3.2. Konkursam iesniegtos Pretendentu Piedāvājumus izvērtēs un uzvarētājus noteiks:
3.2.1. Vērtēšanas komisija;
3.2.2. Pasākuma apmeklētāju balsojums.
3.3. Vērtēšanas komisija iesniegtos Piedāvājumus vērtēs, vadoties pēc šādiem kritērijiem:

Vērtēšanas kritērijs Maksimālais punktu skaits
Dizaina objekta un labiekārtošanas darbu atbilstība konkursa prasībām un tematikai 30
Dizaina objekta un labiekārtošanas darbu izpildes iespējas iekļaujoties tāmes summā 20
Dizaina objekta un labiekārtošanas darbu oriģinalitāte, atšķirīga pieeja 30
Dizaina objekta un labiekārtošanas darbu prezentācija 20

3.4. Katrs vērtēšanas komisijas loceklis vērtē iesniegto Piedāvājumu, piešķirot noteiktu punktu skaitu (maksimālais punktu skaits – 100). Par Vērtēšanas komisijas uzvarētāju tiek atzīts Piedāvājums, kas Vērtēšanas komisijas vērtējumā saņēmis augstāko punktu skaitu.
3.5. Vērtēšanas komisijas balvu fonds Dizaina objekta realizācijai – 2000,00 EUR un Stādu Audzētāju Biedrības biedru un atbalstītāju sarūpētās balvas. Papildus tiek piešķirti augi un stādi vērtībā līdz 500,00 EUR, kā arī dažādi apzaļumošanai paredzētie materiāli, kas tiks precizēti pēc uzvarējušā Piedāvājuma nepieciešamības.
3.6. Pasākuma apmeklētāju balsojums tiek īstenots 2014. gada 2.-3. maijā Svētku laukumā, Siguldā, apmeklētājiem klātienē balsojot par iesniegtajiem Dizaina objektiem.
3.7. Pēc pasākuma apmeklētāju balsojuma tiks noteikts tā uzvarētājs un Piedāvājums ar lielāko iedzīvotāju balsojuma atbalstu balvā saņems ceļojumu 8 personām ar prāmi Tallink, maršrutā Rīga – Stokholma – Rīga (3 dāvanu kartes).
3.8. Visiem Pretendentu Piedāvājumiem tiks piešķirtas veicināšanas balvas no Stādu Audzētāju Biedrības biedriem un pasākuma atbalstītājiem.
3.9. Konkursa uzvarētāji par rezultātiem tiks informēti līdz 2014.gada 9. maijam rakstiski, nosūtot informāciju uz e-pastu vai pastu, un telefoniski.
3.10. Konkursa laureāti tiks apbalvoti Latvijas Stādu parādes laikā 2014.gada 2.-3.maijā (laiks un vieta tiks paziņoti).
3.11. Pēc konkursa, sākot ar 12.maiju, Pretendents – Vērtēšanas komisijas uzvarētājs iesniegto dizaina objektu realizē savā izglītības iestādē (vai vienojoties par vēlamo realizācijas laiku, iesūtot to kopā ar konkursa idejas uzmetumu-skici un Pieteikuma anketu).
3.12. Pārējie Pretendenti savas iesniegtās idejas maketus var saņemt, sākot ar 12.maiju, adresē: Miera iela 1, Salaspils, iepriekš sazinoties pa tālruni: 29182962.

4. PRETENDENTU TIESĪBAS UN PIENĀKUMI
4.1. Pretendenta iesniegts konkursa Piedāvājums nozīmē pilnīgu konkursa noteikumu pieņemšanu.
4.2. Līdz konkursa piedāvājumu iesniegšanas termiņa beigām jebkurš dalībnieks var pārveidot vai atsaukt savu piedāvājumu.
4.3. Katra izglītības iestāde var iesniegt vienu piedāvājumu no vienas studiju programmas.

Latvijas Stādu parādes direktore Sabīna Alta

1.Pielikums
Konkursā aicināto profesionālo izglītības iestāžu saraksts

• Aizkraukles Profesionālā vidusskola
• Alsviķu arodskola
• Austrumlatgales Profesionālā vidusskola
• Barkavas Profesionālā vidusskola
• VSIA “Bulduru Dārzkopības vidusskola”
• Cīravas Profesionālā vidusskola
• Daugavpils profesionālā vidusskola
• Daugavpils Celtnieku profesionālā vidusskola
• Daugavpils Tirdzniecības profesionālā vidusskola
• Ērgļu Profesionālā vidusskola
• Jaungulbenes Profesionālā vidusskola
• Jelgavas Tehnikums
• Profesionālās izglītības kompetences centrs “Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikums”
• Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma profesionālā vidusskola
• Laidzes Profesionālā vidusskola
• Profesionālās izglītības kompetences centrs “Liepājas Valsts tehnikums”
• Limbažu Profesionālā vidusskola
• Ogres tehnikums
• Priekuļu un Jāņmuižas Valsts tehnikums
• Rankas Profesionālā vidusskola
• Rīgas 3. arodskola
• Profesionālās izglītības kompetences centrs “Rīgas Valsts tehnikums”
• Rīgas Stila un modes profesionālā vidusskola
• Rīgas Amatniecības vidusskola
• Rīgas Pārdaugavas profesionālā vidusskola
• VSIA “Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums”
• Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskola
• Saldus Profesionālā vidusskola
• Saulaines Profesionālā vidusskola
• Skrundas Profesionālā vidusskola
• Smiltenes tehnikums
• Valmieras Profesionālā vidusskola
• Ventspils Tehnikums
• Viduslatgales Profesionālā vidusskola
• Apguldes Profesionālā vidusskola
• Bebrenes Profesionālā vidusskola
• Cēsu Profesionālā vidusskola
• Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošā vidusskola
• Jelgavas Amatu vidusskola
• Mālpils Profesionālā vidusskola
• Vecbebru Profesionālā un vispārizglītojošā internātvidusskola
• Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola

2.Pielikums
Pieteikuma anketa konkursam “Dizaina objekts”

• Izglītības iestādes nosaukums:
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________

• Pieteikuma iesniedzēju/personu grupas uzvārds, vārds:

1. _________________________________________
2. _________________________________________
3. _________________________________________
4. _________________________________________
5. _________________________________________
6. _________________________________________
7. _________________________________________
8. _________________________________________

• Grupas atbildīgās personas kontaktadrese:
_____________________________________________________________________________

• E-pasta adrese:
___________________________________________

• Tālruņa numurs (mobilā tālruņa un/vai fiksētās līnijas numurs):
___________________________________________

• Pilnīgs projekta idejas apraksts, iekļaujot informāciju par veicamajiem izglītības iestādes
labiekārtošanas darbiem un reprezentējošā dizaina objekta skice (1-2 lapas):

Konkursa_nolikums lejupielādei *.doc formātā

Informācija 11. Latvijas Stādu parādes dalībniekiem

Zemāk ir pievienota 11. LSP  moduļu karte, nolikums un pieteikuma anketa. Lūdzu, aizpildiet pieteikuma anketu un parakstiet nolikumu, nosūtiet tos uz stadi@stadi.lv, Jums tiks atbildēts par reģistrācijas apstiprinājumu vai citiem jautājumiem. Aizņemtie un rezervētie moduļi ir atzīmēti sarakstā (tabulā) zem plāna.

STĀDU AUDZĒTĀJI (B un D zona), dārza preces, tehnika (B67-B94) reģistrējas: Stādu audzētāju biedrībā (stadi@stadi.lv, mob: 26680957).  Dārza mēbeles u.tml. dekoratīvi dārza dizaina priekšmetu tirgotāji var reģistrēties centrā (moduļu nr. nav) teritorijā ap moduli E19 (anketā norādīt Centrs un cik metri nepieciešami).
AMATNIEKI (C zona) reģistrācija BEIGUSIES

A Zonā ir tirdzniecības moduļi, bet reģistrējas tie stādu audzētāji, kuri var un vēlas veidot izstādes/ekspozīcijas stendu E Zonā !

SAB biedri sāk reģistrēties no 20.01.2014, bet pārējie dalībnieki no 17.02.2014. Ja tirdzniecības vietas apmaksa tiek veikta līdz 2014.gada 14. martam, tad visiem dalībniekiem 10% atlaide! Cenas u.c. noteikumus skatīt nolikumā.
Reģistrācija beidzas 25.04.2014.

Informācija atjaunota 29.04.2014

11.LSP pieteikuma anketa

11.LSP nolikums

Plans_2014

A ZONA B ZONA B ZONA
A1 Zaļenieku kokaudzētava B23 Agita Dreimane B100  Z/S „ Zosēnu Zeme”
A2 Zaļenieku kokaudzētava B24 V.G Rare plant nursery B101  Gatis Kužums
A3 Zaļenieku kokaudzētava B25 Daila Trubiņa B102 VIP Dārzs
A4 Zaļenieku kokaudzētava B26 Ārijas stādaudzētava B103 /
B104
 Dienlilija Dārzs  SIA / Stādu banka SIA
A5  Krogzeme SIA B27 Bērziņi Z/S B105  Nacionālais Botāniskais dārzs
A6 Bulduru kokaudzētava B28 p Bērziņi Z/S B106 / B106a  Ramona Vasiļjeva / Jāņadārzs SIA
A7 Bulduru kokaudzētava B29 Kokaudzētava Baltezers B107  Stuči ZS
A8 Z/S Pīlādži B30 Kokaudzētava Baltezers B108  LURSIA Babīte
A9 Z/S Pīlādži B31 Kokaudzētava Baltezers B109  Anda Anža
A10  Latroze SIA B32 Arosa R B110  Pūres DIS
A11 LVM Kalsnava B33 Vīksnas B111 p  IK Savā Zemītē
A12 LVM Kalsnava B34  Ārija Jankovska B112  ZS Mucenieki
A13 LVM Kalsnava B35 Eva Meržejevska B113 Stādu audzētava „Baižas”
A14  Stādu audzētava Kļaviņas B36 Eva Meržejevska B114 Alda Sīmane
A15  Stādu audzētava Kļaviņas B37  Kalnābeles ZS B115 Viktors Letlens
A16  Latroze SIA B38  Kalnābeles ZS B116  Bīsnes ZS
A17  Latroze SIA B39 Skāduļi B117  Zigfrīds Baumanis
A18  Latroze SIA B40 Iveta Ļekūne B118  Bētras ZS
A19  Puķu lauki SIA B41 Astra Veinberga B119 Līvija Priede
A20  Puķu lauki SIA B42 Aina Bele B120  Lēpes ZS
A21  IK „Madara Stūrmane” B43 Z/S Liepas B121 Dzērves
A22  IK „Madara Stūrmane” B44 Z/S Liepas B122 Upenes
A23  Z/S Ķikši B45 Z/S Liepas B123 Upenes
A24  Z/S Ķikši B46 Z/S Liepas B124 Daila Trubiņa
A25  Kokaudzētava Īve B47  Dagnija Voika B125  Niedres Z/S
A26 Stādaudzētava Blīdene B48 Iveta Ļekūne B126  Bētras ZS
A27 Stādaudzētava Blīdene B49 Arosa R B127 5m Māra Kampāne / 2,5m Dainis Grīnbergs
A28 LVM Strenči B50 Biruta Virziņa B128  Andris Kalmanis
A29 LVM Strenči B51 Biruta Virziņa B129 Alda Sīmane
A30  Lozbete Valentīna B52 Aina Bele B130 Eva Meržejevska
A31  Lija Šķilta B53  LVAI B131 Arumi
A32  Verners Maido B54  Z/S Uzkalni B132 Arumi
A33  Valdis Vadzinskis B55  1/2 Daila Kronberga / 1/2 Uzkalni B133 E-Stādi
A34 / A34a  Agris Ermansons / 5m Zaļā Oāze SIA B56  1/2 Ēriks Spuriņš / 1/2 z/s „Skujas” B134 E-Stādi
E ZONA B57  Sandija Frijāre B135  Niedres Z/S
E1 Zaļenieku kokaudzētava B58  Brīvzemnieki B136 Arosa R
E2 / E2a Zaļenieku kokaudzētava / Krogzeme B59  Pēteris Petrovs B137  Kaliņi ZS
E3 Bulduru kokaudzētava B60  5m Aina Ailte / 2,5m Ilze Rozentāle B138  Kaliņi ZS
E4 Z/S Pīlādži B61  Uldis Ņikuļins B139  Maija Eglīte
E5  Bērziņi / Stādu audzētava “Baižas” B62  Murīss B140 1/2 Agita Dreimane / 1/2 Dzintra Jurevica
E6  Latroze SIA B63 Lilita Polmane B141 Agita Dreimane
E7 LVM Kalsnava B64 Lilita Polmane D ZONA
E8 LVM Kalsnava B65 Lilita Polmane D1 Skāduļi
E9  Stādu audzētava Kļaviņas B66  Dagnija Voika D2  Ināra Strode
E10 B67 7m Cerise SIA D3  SIA ”Anseta”
E11  Latroze SIA B68  Agrimatco Latvia SIA D4  SIA ”Anseta”
E12  Latroze SIA B69  SIA ,,Eko Wood ltd” D5 Māra Ozola
E13  IK „Madara Stūrmane” B70  SIA WESS instrumenti un tehnika D6  Pūpoli P/s
E14  Z/S Ķikši B71  SIA WESS instrumenti un tehnika / 1m Skudriņš D7 Juris Strods
E15  Kokaudzētava Īve B72  Dainis Lēgenbergs D8 2 mod.  Māras Dārzs SIA
E16 Stādaudzētava Blīdene B73  Dainis Lēgenbergs D9  Elita Klints
E17 LVM Strenči B74  Eko Era SIA D10  Kalnābeles ZS
E18  Laflora B75  SIA “ Magnus S” D11 Puķu Sēta
E19  Laflora B76  SIA Krastmaļi Sēklas D12 Puķu sēta
B ZONA B77  1/2 Bioefekts SIA / 2m Egons Biģis D13  Bētras ZS
B1  Gulbji ZS B78  Eva Dārzam SIA D14  Spainīši ZS
B2  Gulbji ZS B79  SIA „ KTB Stende” D15  1/2 Gita Briģe / 1/2 IK Savā Zemītē
B3  Dienlilija Dārzs SIA B80  Eko Zeme SIA D16 Edgars Bite
B4 p  Ārija Jankovska B81  SIA Livani Eko Group D17  Kokaudzētava Bīlasti
B5 p  Astra Veinberga B82 p
 Raido Soulo SIA D18 / D18a  Kokaudzētava Bīlasti / Daiga Bindere
B6 p  LU Botāniskais dārzs B83 p
 Jānis Kiseļevskis / 1m EM Tehnologija D19 Eva Meržejevska
B7  Māra Kampāne B84  Virškalni ZS D20 Eva Meržejevska
B8  Spainīši ZS B85  Virškalni ZS  CENTRS
B9 p Sprogas ZS B86  SIA Žogu Fabrika  5m  SIA “AI.X”, Juris Milčs
B10 Sprogas ZS B87  Ferrus AS  15m  JMK LUX SIA
B11 p Sprogas ZS B88  3m SIA Ražošanas tehnoloģijas / 5m Vivero Ltd.  5m KALTAKMENS.LV
B12 Hedera Pluss B89  SIA Stoller  10m  SIA Terases mēbeles
B13 Hedera Pluss B90  SIA “TEKLAT”  5m  Kauliņi ZS
B14 E-Stādi B91  Sia Konsta Baltiks  3m stādi/vīni  SIA „Vīndarītava
B15 Saulesķirši B92  Solvita Šteinberga  5m / 5m tehnika  SIA Instrumentu Servisa Centrs / SIA “” AgroSAG”
B16 Saulesķirši B93  SIA Izdevniecība Avots  3×4 / 7×4 siltumnīca  SIA Baltijas durvis / SIA GardenPlast
B17  Māra Kampāne B94  Ilga Cābule  Stādi
B18  Velgi ZS B95  Daila Kronberga  5m Crataegus
B19  Velgi ZS B96 Iveta Ļekūne  5m Ģiedra Smilškalne
B20 Stādu audzētava „Baižas” B97  Ināra Strode  3m Dāvis Arājs
B21 Stādu audzētava „Baižas” B98 Hedera Pluss  5m Ģirts Šceglovs
B22 Murīss B99  Z/S „ Zosēnu Zeme”  2,5m  Juris Vilāns

C ZONA

AMATNIEKU GADATIRGUS

Organizē Siguldas novada dome. Siguldas novada Kultūras centrs.

Kontakti:
Tel.: 66117114 ; 67972351
hedviga.rutka@sigulda.lv

 

Latvijas Stādu parāde aicina vienpadsmito reizi

Kā katru gadu – arī šogad Latvijas Stādu parāde aicina apmeklētājus – dārzu mīļus un dārzkopības profesionāļus no visas Latvijas, kā arī kaimiņu zemēm. Šogad Stādu parādes norises vieta saglabājas nemainīgi Siguldas Svētku laukumā, 2. un 3. maijā.

Latvijas Stādu parāde ir īpaša ar to, ka šajā pasākumā piedalās lielākā daļa Latvijas stādu audzētāji (t.sk. vairāk nekā 100 Latvijas stādu audzētavas) un tas ir apmeklētākais gada pasākums šajā nozarē. Pasākums divu dienu garumā apmeklētājiem ir bez maksas.

Turpinot iepriekšējos gados uzsākto tradīciju, Stādu audzētāju biedrība (SAB), kas ir Stādu parādes organizators, rīkos papildus pasākumus profesionālo vidusskolu audzēkņiem. Tāpat gaidāmi dažādi pārsteigumi pasākuma laikā, iepriecinot gan lielākus, gan mazākus Stādu parādes apmeklētājus. Tāpat jau ierasti Siguldas kultūras nams rūpēsies par patīkamu un jautru noskaņu pasākuma dienās.

“Šobrīd var droši apgalvot, ka Latvijas Stādu parāde ir saglabājusi un nosargājusi savu vietu gan dārzkopības pasākumu starpā, gan arī dārznieku sirdīs. Par to liecina ar katru gadu pieaugošais dalībnieku un viennozīmīgi arī apmeklētāju skaits, kas pagājušajā gadā sasniedza rekordlielu skaitli – 50 000. Tas nozīmē, ka Stādu audzētāju biedrība strādā pareizā virzienā un šādi pasākumi ir vajadzīgi. Vienpadsmit gadu laikā, kopš norisinās Stādu parādes, nozari papildinājuši dažāda veida gadatirgi, taču šis ir vienīgais, kurā ikviens apmeklētājs var būt drošs par to, ka iegādātais stāds ir audzēts Latvijā,” stāsta Stādu audzētāju biedrības priekšsēdētājs Andrejs Vītoliņš.

Apmeklētāji noteikti varēs atrast sev nepieciešamos stādus – vai tie būtu dekoratīvie, augļu un ogu krūmi, vai puķes un dārzkopībai citas noderīgas lietas.

11. Latvijas Stādu parādē piedāvās:

  • Latvijā audzētu stādu izstāde-gadatirgus, iespēja iegādāties Latvijā audzētus stādus – plašākais un krāšņākais piedāvājums no visiem Latvijas reģioniem;
  • Retu un neparastu formu stādu izsole;
  • Amatnieku un mājražotāju gadatirgus, dārza preces un tehnika;
  • Stādu audzētāji veidos ekspozīciju stendus;
  • Apmeklētājiem būs iespēja Siguldā baudīt nobraucienu pa rodeļu trasi, braucienu ar trošu vilcienu un ar panorāmas riteni (maksas pasākumi);
  • Par jautrību, noskaņu un priekšnesumiem rūpēsies Siguldas kultūras darbinieki;

Latvijas Stādu parādi organizē SAB sadarbībā ar Siguldas novada Domi. Pasākuma mērķis ir popularizēt Latvijā audzētus stādus un to ražotājus, jo dalībniekiem ir viens pamatnoteikums – Stādu parādēs apmeklētājiem piedāvāt tikai Latvijā audzētus stādus. Atšķirībā no citiem stādu gadatirgiem, Stādu parādēs piedalās tikai stādu audzētāji no Latvijas, jo SAB mērķis ir izcelt un popularizēt Latvijas stādu audzēšanas nozari.

Dalībnieku reģistrācija: Stādu audzētāju biedrības biedriem no 20. janvāra, pārējiem dalībniekiem no 17. februāra. Informācija par dalības maksām, pieteikumu anketa, moduļu izvietojuma plāns un nolikums pieejams mājas lapā: www.staduparade.lv.

Autostāvvieta vieglajām automašīnām un tūrisma autobusiem blakus Svētku laukumam bez maksas.

Organizē: Stādu audzētāju biedrība sadarbībā ar Siguldas novada Domi.
Atbalsta: SIA Laflora, Tallink, a/s Latvijas valsts meži, žurnāls Dārza pasaule, dārzkopības portāls www.horti.lv.

Kontakti:
Silvija Apšiniece
Stādu audzētāju biedrības biroja vadītāja
Tālr.: 26680957, 26130845
www.stadi.lv, www.staduparade.lv
e-pasts: stadi@stadi.lv
Adrese: Miera iela 1, Salaspils, LV-2169