19. Latvijas Stādu parāde Siguldā jau šo piektdien un sestdien

5. un 6. maijā Siguldas Svētku laukumu ieskandinās lielākais un krāšņākais dārzkopības pasākums – Latvijas Stādu parāde.

Pasākumā piedalās stādu audzētāji tikai no Latvijas, popularizējot un izceļot nacionālo stādu audzēšanas nozari un godinot tajā strādājošos. Šogad Latvijas Stādu parādē piedalīsies ap 300 dalībnieku, kuru vidū būs stādu audzētāji no visiem valsts reģioniem, veidojot plašāko nacionālo stādu gadatirgu un Latvijas amatnieki un vietējie pārtikas ražotāji ar skaistajiem un gardajiem pārsteigumiem, dārza preču un tehnikas ražotāju pārstāvji. Tāpat apmeklētājiem būs iespēja piedalīties labdarības izsolē, kur tiks piedāvāti retie augi, kā arī piedalīties atrakcijās gan lieliem, gan maziem apmeklētājiem.

Latvijas Stādu parādes piedāvājums vienmēr bijis īpašs, jo izceļas ar izcilu kvalitāti, īpaši šobrīd, kad veikalu sortimentos parādās daudz ievestie eksotiskie augi, tāpēc jābūt uzmanīgiem, jo tie mūsu platuma grādos var neaugt. Augu izturība un košums vispirms pārbaudīts audzētāju laukos un dārzos visos Latvijas reģionos. Tradicionālais piedāvājums ir nemainīgs – augļu koki jebkurai gaumei un garšas kārpiņām, piedāvājot mūsu platuma grādiem atbilstošas šķirnes pat eksotiskākiem augiem, kā persiki un aprikozes, tomēr neaizmirstot par tādām latviešu vērtībām un klasiku kā liepām, ozoliem, nenoliedzami flokšiem, kur ar introducētiem vai retāk sastopamiem jaunumiem priecēs Latvijas audzētavas.

Dekoratīvo augu sektorā joprojām popularitāti nezaudē tūjas, kadiķi, kā arī nemainīga pēdējo gadu odziņa – graudzāles. Skaistās hortenziju šķirnes un rododendri ir tie, kuriem noteikti jābūt katra dārzā, tāpat peonijas, kas nu jau kļuvušas par modes lietu – vai tās būtu hibrīdās, kokveida, vai lapveida. Sīpolpuķu, ziemciešu un vasaras puķu izvēle nemainīga – Latvijas audzētāji ir cītīgi strādājuši un gatavojuši savu sortimentu, neskatoties uz mainīgajiem laikapstākļiem.

Šī gada Stādu parādes tēma ir karuselis dārzā, tāpēc, kamēr vecāki izbauda stādu un amatnieku sarūpētos krāšņumus, tikmēr bērnus priecēs dažādas atrakcijas. Tāpat būs iespēja apskatīt Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas nodaļas glezniecības bakalaura un maģistra studiju programmas absolventes Kristīnes Kutepovas pirmo mazo dārzu un gleznu sēriju “Mazdārziņi”, ko iedvesmojis radīt mākslinieces atmiņas: “Vienas no manām mīļām bērnības atmiņām ir saulainas vasaras dienas dārzā, pilnīga brīvība, skriešana ar basām kājām cauri dobju takām, tomātu sulīgā smarža tiem laužot paduses un tad tie koši zaļie pirksti, kamenes pūkainais kažoks… Tas viss, ko agrā bērnībā pieredzēju, vērojot dārzu visos tā attīstības procesos, sākot no sēšanas, piķēšanas, līdz pat ražai novākšanai.”

Apmeklētāju ērtībai pievienojam stāvvietu karti Siguldas pilsētā, tāpat atgādinām, ka pasākumā ieeja un stāvvietas ir bez maksas, kā arī darbosies mūsu palīgi no Līgatnes atrakciju parka “Zeit”, palīdzot nogādāt stādus uz stādu garderobe un no tās uz apmeklētāju automašīnām. Pasākuma atrašanās vietai, aicinām izmantot pārvietošanās lietotni “Waze”.

19. Latvijas Stādu parādi rīko nodibinājums “Stādu un kūdras inovāciju fonds” sadarbībā ar Stādu audzētāju biedrību un Siguldas novada pašvaldību.

19. Latvijas Stādu parāde piedāvās:

 Latvijā audzētus stādus

 Stādu izsoli

 Stādu garderobe sadarbībā ar Līgatnes atrakciju parku “Zeit”

 Amatnieku un mājražotāju gadatirgu, dārza preces un tehniku

 Stādu audzētāju veidotus ekspozīciju stendus

 Kalsnavas arborētums priecēs bērnus un pieaugušos ar dažādām atraktīvām un izglītojošām spēlēm

 Apmeklētājiem Siguldā būs iespēja baudīt nobraucienu pa rodeļu trasi, braucienu ar trošu vagoniņu, vizināšanos ar automašīnītēm mazajiem apmeklētājiem, panorāmas ratu (maksas pasākumi)

 Pasākumā IEEJA un STĀVVIETAS visai ģimenei BEZ MAKSAS